"Sevgimiz ve İlgimiz, Onların Geleceği İçin..."

Category "Eğitim ve Hizmetlerimiz"

28Mar2017

Psikolojik Danışmanlık

 

our_team_2Her çocuğun okul öncesi dönemden başlayarak gelişim takibinin yapılması ve buna göre gelişim programının oluşturulması çocuğa sağlıklı bir gelecek sunmak için gereklidir. Bununla birlikte gelişimi bir ömür sürmektedir. Bebeklik ve Çocukluk Döneminde, gelişimsel gecikmeler, gecikmiş konuşma, aşırı hareketlilik (hiperaktivite), dikkat eksikliği, öğrenme güçlükleri, uyum ve davranış sorunları, okul olgunluğu, okul başarısızlığı, verimli ders çalışma motivasyon, sınav kaygısı, gibi birçok konuda çocuklarınıza destek veriyoruz.

 


28Mar2017

Yabancı Dil

 

our_team_2Çocuklarda yabancı dil eğitimi ufak yaşta başlar. Çocukların algı güçü küçük yaşta daha iyidir. Çocuğa ufak yaşta ne verirseniz alır. Yabancı Dil Eğitimi de çağımızda gerekli hatta zorunlu bir dal olmuştur. Küçük yaşta yabancı dil öğrenmeye başlayan çocuk, dil kavramının varlığını hissettiği için ana dilini daha iyi anlar. Tek dil bilen ve bundan dolayı dünyada sadece kendi dili ve kültürüne önem veren çocuklara göre daha geniş bir kültür anlayışına sahip olur. Yabancı dilde öğrendiği bir deyim onun kendisinden farklı olan insanlara karşı daha toleranslı olmasını sağlar.  Uzman Eğitimcilerimiz çocuklarınıza bu imkanı sağlamaktadır.

 


28Mar2017

Değerler Eğitimi

 

our_team_2Değerler Eğitimi denilince akla gelen sevgi, saygı, sorumluluk adalet, yardım severlik doğruluk, dürüstlük, güven özgüven, hoşgürü ve sabır gelir. Çocuklarımıza sağlıklı, tutarlı ve dengeli bir kişilik oluşturmasına yardımcı olmaktır.

 


28Mar2017

Çoklu Zeka Kuramı

our_team_2‘Zeka, yaşam süresince karşımıza çıkan birbirinden başka hallerde ve olaylarda problemlerin üstesinden gelerek problemleri çözme ve yeni ürünler, yeni çözümler yaratabilme kapasitesidir.Böylelikle zeka, her an değişen dünyada yaşamak ve bu değişimlere uyum sağlayabilmek amacıyla her bireyde bulunan ve tamamen kendine özgü olan yetenek ve becerilerin toplamıdır.Sonuç olarak da zeka, içinde bulunduğumuz topluma faydalı şeyler yapabilme, faydalı ürünler sunabilme kapasitesidir.’